امروز: سه شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلام رهبر

مقام معظم رهبری(مدظله العالی): يكي از خطرهاي جدائي دين از سياست همين است كه وقتي سياست از دين جدا شد، از اخلاق جدا خواهد شد، از معنويت جدا خواهد شد.

امير مؤمنان عليه‌السلام فرمود: «خودداري نفس از لذت‌هاي دنيا پرسودترين روزه‌ها است.
خانه

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در مذاکرات 1+5 نمایندگان ایرانی نباید تعهد شرط رضایت کشورهای غربی را در زمینه هسته ای بپذیرند.

 

به گزارش خبرنگار دانشگاه "خبرگزاری دانشجو"، نبویان در ابتدای سخنرانی خود در همایش استکبارستیزی که امروز در دانشگاه تهران برگزار شد ضمن بیان اینکه کاش نیلی احمدآبادی به عنوان سرپرست دانشگاه تهران دراین جلسه بود گفت: اولین نکته این است که دعوا و اختلاف مان با آمریکا برسر چیست؟ آیا با مذاکرات هسته ای مشکلات حل می شود یا نه؟ مشکل ما با کل دنیا مدرن بر سر انرژی هسته ای نیست چون انرژی هسته ای مبحثی است که یازده سال است رخ داده و کشورهای غربی می دانند که ایران سازنده بمب هسته ای نیست چرا که کشوری مثل پاکستان در همسایگی ما دارای این فناوری و بمب هسته ای است اما حساسیتی درباره این کشور ندارند.

 

وی با اشاره به آیاتی از قرآن گفت: خداوند در قرآن می فرمایند جنگ ما جنگ اسلام و کفر است و آمریکا هیچ وقت دست از سر کشور ما برنمی دارد چرا که دعوا و بحث ما سر اندیشه و جهان بینی اسلامی است که انقلاب اسلامی مطرح کرده و آنها می خواهند اسلام را ریشه کن کنند.

 

نماینده مجلس و عضو جبهه پایداری در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا باید به آمریکا خوشبین باشیم افزود: نکته دوم این است که آیا باید به آمریکا خوشبین باشیم؟ با توجه به سخن مقام معظم رهبری که می فرماید من به آینده و نتیجه این مذاکرات خوشبین نیستم و همچنین کلام خدا در قرآن کریم که می فرماید به هیچ وجه به دشمن اطمینان نکنید چرا که هیچ تعهدی را در مقابل شما نمی پذیرند، می توان آینده این مذاکرات را پیش بینی کرد.

 

وی به ضعف کشورهای 1+5 اشاره کرد و گفت: اگر کشورهای 1+5 الان پای مذاکره هستند از سر ضعف آنهاست نه از ضعف ما آمریکا در عراق سوریه یمن لبنان نتوانست موفق باشد ولی به برکت تدبیر مقام معظم رهبری و همت حزب الله خدا نصرتی را به کشور ما عنایت کرد و ما توانستیم با انقلاب اسلام را به جهان نشان دهیم. ما در بحث ژنو برای هر یک قدم آنها چند قدم بیشتر برداشتیم ولی آنها هیچ کدام از تعهدات خود را رعایت نکردند.

 

نبویان اهداف اصلی آمریکا را تشریح کردو گفت: نکته سوم این است که مبارزه ما با آمریکا تمام ناشدنی است چون او می خواهد اسلام و سیدالشهدا نباشد در برخورد با این کشورها قرار دادن اصلی از قرآن واجب است که می فرماید ما نباید در مذاکرات بگوییم که تمام فعالیت های هسته ای را با اجازه دولت های غربی انجام خواهیم داد.

 

وی در پایان گفت: ما به دولتمردان و نمایندگان مذاکره کننده اعتماد داریم و دعا می کنیم که عزت مردم مسلمان ایران و مقام معظم رهبری روز به روز بیشتر گردد.

 

 

دیدگاه ها

ارسال کردن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی
این سئوال امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط نرم افزارها می باشد.
Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر فوق را تایپ نمایید.