امروز: سه شنبه , ۲۶ تیر ۱۳۹۷

کلام رهبر

امام خامنه ای: مکتب سياسى امام داراى شاخص هايى است. شاخص اول: در مکتب سياسى امام، معنويت با سياست در هم تنيده است. شاخص دوم، اعتقاد راسخ و صادقانه به نقش مردم است؛ شاخص سوم، نگاه بين‏ المللى و جهانىِ اين مکتب است. شاخص مهم ديگر مکتب سياسى امام بزرگوار ما پاسدارى از ارزشهاست، که مظهر آن را امام بزرگوار در تبيين مسأله‏ ى ولايت ‏فقيه روشن کردند.آخرين نکته، مسئله عدالت اجتماعي است

امام صادق عليه‌السلام فرمود: «عاقل‌ترين مردم خوش خُلق‌ترين آنهاست.»
خانه

ه گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از رشت، سیدمحمودنبویان پیش از ظهر امروز در همایش توافقات ژنو که به همت سازمان بسیج اساتید و سازمان بسیج دانشجویی گیلان در دانشگاه آزاد اسلامی رشت برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی ما با شعار استقلال، آزادی، جمهوری ا سلامی آغاز شد یعنی هم اسلام و هم جمهوریت باید در سرنوشت کشور دخالت داشته باشند.

 

وی عزت و استقلال مردم را پیام انقلاب دانست و گفت: در این پیام نکته ای وجود دارد که ما نوکر شرق و غرب نباشیم.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دشمن در زمان انقلاب، جنگ تحمیلی و تحریم ها می خواهد عزتمان را بگیرد اما مسئولین کشور باید عزت و استقلال مردم عزتمند را حفظ کند.

 

نبویان تصریح کرد: در توافقات ژنو، اندکی برای عزت و استقلال کشور ما سئوال ایجاد شد و در امضای توافقات حفظ این عزت به خوبی رعایت نشده است.

 

نماینده مجلس با اشاره به جلسات متعددی که با هیئت همراه تیم مذاکره کننده داشته است، گفت: توافق نامه ژنو بسترش در سفر دکتر روحانی به نیویورک بسته شد و زمینه آماده شد که به سمت توافق برویم.

 

نبویان گفت: هدف از مذاکرات قضیه برد برد بود یعنی اینکه آنها یقین پیدا کنند که ما به دنبال سلاح هسته ای نیستم و برد ما اینکه  پرونده هسته ای که از آژانس به شورای امنیت رفته است برگردد و تحریم های سنگین نفتی و بانکی برداشته شود.

 

وی گفت: مشکل ما فروش نفت است بلکه تحریم نفتی است و بالاتر از آن تحریم های بانکی است که از تیرماه سال گذشته تا به امروز کل بانک های دنیا بر روی ما تعطیل شده است.

 

نماینده مجلس با اشاره به اینکه وزیر امور خارجه باید در مصاحبه های رسانه ای به زبان فارسی صحبت کنند، گفت: مردم باید از نتایج مذاکرات ما باخبر باشد و دکتر ظریف باید در پاسخ به رسانه ها عزت و استقلال و ایرانی بودن را حفظ کنند و به زبان پارسی پاسخ دهند.

 

نبویان گفت: ما در نتایج ژنو 3 به این یقین رسیدیم که برنامه هسته ای منحصراً برای آمریکاست.

 

وی بیان داشت: در مذاکرات ژنو عقب نشینی های زیادی انجام شده است.

 

نماینده مجلس ضمن قرائت متن توافقنامه ها به دانشجویان گفت: در توافق نامه ها عزت و استقلال مردم رعایت نشده است و حتی خط قرمزهایی که مقام معظم رهبری مطرح کرده بودند تیم مذاکره کننده آن ها را رعایت نکردند.

 

وی افزود: مقام معظم رهبری در سخنرانی 12 آبان فرمودند من به مذاکرات جاری خوش بین نیستم و لازم است مردم بیدار باشند و بدانند که چه اتفاقی دارد می افتد.

 

نماینده مجلس گفت: ما به دنبال بمب اتمی نیستیم اما با داشتن آن می توانیم اسرائیل را سرجایش بنشانیم.

 

نبویان افزود: اوباما در صحبت های خود بارها تکرار کرده است که ما در طول 35 سال انقلاب اسلامی هیچ موقعیتی بهتر از این موقعیت که در مذاکرات ژنو کسب کردیم به دست نیاورده بودیم.

 

نماینده مردم تهران گفت: باید هوشیارانه به دنبال نتایج توافقات باشیم که آیا آنچه که داده ایم و آنچه را که گرفته ایم عزت و استقلال کشور در آن رعایت شده است یا نه.

 

نبویان گفت: جای تعجب است از نتیجه مذاکرات و از اعتماد بیش از حد تیم مذاکره کننده به آمریکا، باید تیم قوی تری و افراد متخصص تری در این مذاکرات شرکت کنند چرا که این تیم اصرار دارد نتایج محرمانه است و نباید کسی بفهمد.

 

نماینده مجلس در پایان ضمن تشکر از تیم مذاکره کننده گفت: تلاش تیم باید برای رفع حل مشکلات داخلی باشد، دشمن هیچ وقت برای حل مشکل کشور ما کاری انجام نخواهد داد.

دیدگاه ها

ارسال کردن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی
این سئوال امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط نرم افزارها می باشد.
Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر فوق را تایپ نمایید.