امروز: سه شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلام رهبر

مقام معظم رهبری(مدظله العالی): يكي از خطرهاي جدائي دين از سياست همين است كه وقتي سياست از دين جدا شد، از اخلاق جدا خواهد شد، از معنويت جدا خواهد شد.

امام حسن عسگري عليه‌السلام : از گناهاني که آمرزيده نشود اين است که گفته شود: کاش به جز بر اين گناه مؤاخذه نشوم.
خانه

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: تفکر اسرائیل این است که به طور کامل فلسطین را تصرف کرده و بعد از آن می تواند لبنان، سوریه، عراق و سپس ایران را مورد تجاوز قرار دهد.

 
حجت الاسلام سید محمود نبویان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی «خبرگزاری دانشجو» گفت: امروز فلسطین دچار اتفاقات خاص و حادی  نسبت به گذشته شده است و ما شاهد وقایع و حوادثی در این سرزمین عزیز هستیم.
 
نماینده مردم تهران ادامه داد: ما با کسانی سرو کار داریم کسانی که خودشان را انسان می دانند اما باطن دیگری دارند و به فرموده امام راحل که می گفت در زمانی زندگی می کنیم که بربریت بر آن حاکم است و ما گرفتار اینها هستیم.
 
وی افزود: آنها ظاهر انسانی دارند اما به فرموده قرآن کریم از حیوانات نیز بدتر و پست تر می باشند و کشتن زنان و کودکان و کهنسالان برای آنها از هر چیزی راحت تر است و در واقع قصاب های هستند که از هیچ خویی انسانی بویی نبرده اند.
 
نبویان گفت: در مجموع ما سه نظریه درباره قدس شریف و فلسطین اشغالی داریم و اولین آن اسلامی بودن این قضیه می باشد که امام خمینی(ره) پرچم دار آن است.
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: یک نظر دیگر این است که مسئله فلسطین مربوط به خود آنان بوده و به هیچ کس ربطی ندارد و خودشان می دانند که چه کار باید بکنند، که این تفکر مورد توجه اسرائیل و غرب و قصابان بشریت بوده و به دنبال یک کشتار عظیم هستند که در اصل این منطق، منطق انسانی نیست.
 
وی ادامه داد: ظریه سومی که مطرح می شود این است که موضوع فلسطین یک مسئله عربی است و با آن ناسیونالیستی برخورد می کنند که این طرز تفکر هم نتوانست کاری از پیش ببرد هنر امام این بود که تحولات فلسطین را اسلامی قلمداد کرد و نه یک مسئله عربی که متأسفانه می بینیم کشورهای عربی منطقه جز نوکری برای ظالمان کار دیگر نمی کنند.
 
وی با انتقاد شدید از قتنه گران اظهار داشت: آنها که می گفتند مسئله فلسطین مربوط به خودشان است در کشور ما و در زمان فتنه از طرف اصلاح طلبان با شعار نه غزه نه لبنان مطرح شد و به بهانه تقلب در انتخابات خیانت های بزرگی را در داخل کشور انجام دادند.
 
 حجت الاسلان نبویان ادامه داد: این اصلاح طلبان فتنه گر همان های هستند که در نماز جمعه یکی از سران فتنه شرکت کرده و با کفش نماز می خواندند و شعارهای را که اهداف اسرائیل و امریکا را تقویت می کرد سر می دادند.
 
استاد حوزه و دانشگاه در خصوص راهپیمایی روز قدس گفت: ما همیشه موظف هستیم که در قبال مردم فلسطین و برای حمایت از آنان در راهپیمایی شرکت کنیم و غیر از ما نیز یک وظیفه هم به گردن دولت می باشد.
 
وی ادامه داد: این حرف اسرائیل و منش فکری اوست که می گوید اگر به طور کامل فلسطین را تصرف کند سپس لبنان، سوریه، عراق و بعد هم نوبت ایران است و ما در اینجا متوجه می شویم که قضیه فلسطین مربوط به امنیت ملی ما می باشد و در واقع مردم فلسطین اگر کشته می شوند در یک جنگ نیابتی هستند و خط مقدم ما محسوب می گردند و آنها برای امنیت ما دارند شهید می شوند و این وحشی های اسرائیل اعلام کردند که به سراغ ایران هم می آیند و خودشان هم بارها گفته اند که گزینه نظامی روی میز است.
 
سید محمود نبویان با اشاره به حوادث عراق گفت: متاسفانه در عراق شاهد حوادث تلخی هستیم و داعش ساخته و پرداخته آمریکا است تا مسلمانان به جان هم بیافتند و کسی به اسرائیل فکر نکند و در لبنان هم که آنها حضور داشتند به علت حضور حزب الله که فرزند انقلاب اسلامی مردم بزرگ ایران است در مقابل آنها ایستادند و آنها نتوانستند کاری از پیش ببرند.
 
وی افزود: یک نکته دیگر وجود دارد آن این است که وجود مقدس پیامبر اکرم (ص) فرمودند اگر یک مسلمان فریاد کمک خواهی سردهد و دیگر مسلمین صدای او را بشنوند ولی یاریش نکنند مسلمان نیستند.
 
وی در خصوص مسائل انسانی غزه خاطر نشان کرد: به غیر از اسلامی بودن و امنیت، جناب سعدی می فرمایند: «تو کز از محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند آدمی» انسان چگونه می تواند این ظلم ها را ببیند و بی اعتنایی کند.
 
حجت الاسلام نبویان در پایان اظهار داشت: یک وظیفه مهم هم دولت ما دارد و هر آنچه از دستش بر می آید باید انجام داده و هر گونه نیازهای آنها را برطرف کند و بنده امروز خیلی خوشحال شدم که پیام آقای محسن رضایی را شنیدم و نکته ممهم مطلب ایشان این بود که ما هر نوع سلاح اگر در دل سنگ هم باشد به دست فلسطینی ها می رسانیم تا آنها از خودشان دفاع کنند و این وظیفه دولت است.

 

دیدگاه ها

ارسال کردن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی
این سئوال امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط نرم افزارها می باشد.
Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر فوق را تایپ نمایید.