امروز: سه شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلام رهبر

عزت و قدرت در سايه‏ ي تقوا و تمسك به قرآن و نترسيدن از غير خدا ممكن است.

حضرت زهرا سلام‌الله‌عليها : «پاداش خوشرويي در برابر مؤمن بهشت است و خوشرويي با دشمن ستيزه‌جو، انسان را از عذاب آتش بازمي‌دارد.»
خانه

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بارها عراقچی را به مناظره دعوت کردم، گفت: خط سیاسی من این بوده که نه چپ و نه راست قابل اعتماد است بلکه فقط باید در خط ولایت بود.

حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان نبویان دقایقی پیش در جمع روحانیون و طلاب بسیج در دانشگاه علوم اسلامی رضوی این شهر، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران انقلابی پربرکت بوده که در شعار خود 4 مسئله استقلال، آزادی، جمهوریت و اسلامیت نظام را مطرح می‌کند.

وی افزود: در بحث اسلامیت نظام نقش روحانیون و طلاب بسیار پررنگ بوده، در مورد مسئله جمهوریت نیز برخلاف بسیاری از کشورها مسئولان کشور ما مستقیم یا غیرمستقیم مبتنی بر رای مردم انتخاب می‌شوند. همچنین در کشور ما بعد از انقلاب آزادی را داریم که قابل مقایسه با هیچ‌یک از کشورهای دنیا نیست.

بحث هسته‌ای بحث مرتبط با جهان اسلام است

نبویان با بیان اینکه بحث هسته‌ای بحثی مرتبط با جهان اسلام است، گفت: آنچه مورد توجه بوده این است که یک کشور نظیر جمهوری اسلامی ایران بتواند در مسئله هسته‌ای در عرصه جهان اسلام الگو باشد و من به چشم خودم دیدم که اساتید دانشگاهی کشورهای اسلامی به طور ریز و دقیق موفقیت‌های کشور ما را تحت نظر داشتند.

وی افزود: مسئله هسته‌ای بسیار غرورآمیز بوده و اوج عزت آن این است که در برابر ابرقدرت‌ها ایستادگی کنیم.

نه چپ و نه راست بلکه خط ولایت

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خط سیاسی من این است که راستی‌ها و نه چپی‌ها قابل اعتماد نبوده بلکه خط باید خط ولایت باشد و با هرکه ولایی باشد هستیم.

نبویان با بیان اینکه 49 درصد از بودجه سال گذشته و امسال وابسته به نفت بوده است، گفت: باید این مسئله را مورد توجه قرار داد که تحریم‌های بانکی و نفتی برای ما بسیار حائز اهمیت بوده و برد ما در مذاکرات در 2 مسئله خلاصه می‌شود، نخست آن که پرونده ما از شورای امنیت به آژانس بازگشته و دیگر اینکه تحریم‌های بانکی و نفتی برداشته شود. نسبت اینکه ما در تحریم شدید بانکی و نفتی قرار داشته و از سویی نیمی از بودجه و درآمد سالانه با اتکا بر فروش نفت حاصل می‌شود را مورد توجه قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه به آمریکا چه ربطی دارد که ما در مسئله هسته‌ای و غنی‌سازی دخالت کند، تاکید کرد:‌ دانشمند مال خودمان، سانتریفیوژ و معدن نیز مال خودمان؛ در این شرایط چرا باید آمریکا در مسئله هسته‌ای و غنی‌سازی ما دخالت کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه که امروز از اهمیت ویژه برخوردار بوده این است که مردم مذاکرات و اظهارات 2 طرف را باید به دقت نظاره‌گر بوده و با آگاهی و بیداری روند مذاکرات را دنبال کنند.

بارها عراقچی را به مناظره دعوت کردم‌

وی خاطرنشان کرد: در مورد مسئله توافقنامه ژنو بارها عراقچی را دعوت به مناظره کردم حتی در صداوسیما اما آن‌ها اجازه ندادند.

دیدگاه ها

ارسال کردن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی
این سئوال امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط نرم افزارها می باشد.
Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر فوق را تایپ نمایید.