امروز: سه شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلام رهبر

مقام معظم رهبری(مدظله العالی): يكي از خطرهاي جدائي دين از سياست همين است كه وقتي سياست از دين جدا شد، از اخلاق جدا خواهد شد، از معنويت جدا خواهد شد.

امام صادق عليه‌السلام فرمود: «عاقل‌ترين مردم خوش خُلق‌ترين آنهاست.»
خانه

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم تهران در مشهد مقدس گفت: به آمریکا چه ربطی دارد که آیا ایران به غنی‌سازی نیاز دارد یا ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام احمد نبویان دقایقی پیش در جمع فعالان فرهنگی این شهر در حسینیه امام خمینی (ره) اظهار کرد: در شعار اصلی انقلاب اسلامی ایران 4 مطلب وجود دارد، استقلال، آزادی، جمهوریت و اسلامیت که من در این صحبت‌های خود بیشتر به بحث استقلال و ارتباط با مسائل روز می‌پردازم.

وی افزود: استقلال یعنی اینکه ما به دنبال استقلال هستیم و حتما یادتان است که زمانی سفارتخانه‌های کشورهایی نظیر اسرائیل و آمریکا برای ما شاه تعیین می‌کردند. فردی که بالاترین مقام یک مملکت بوده و نامش لرزه بر اندامها می‌انداخت و جالب اینجاست که همین شاه با اشاره همین کشورها براندازی و شاه دیگر جایگزین می‌شد. در آن زمان 45 هزار مستشار آمریکایی در کشور حضور داشتند و این وضعیتی بود که ما هیچ استقلالی نداشتیم.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به مسئله آزادی و جمهوریت در شعار انقلاب اسلامی گفت: امروز آزادی و جمهوریت را تا آنجا در کشور خود مشاهده می‌کنیم که سرنوشت به وسیله مردم تعیین می‌شود. در هر دوره رئیس‌جمهوری روی کار می‌آید که با دوره قبل متفاوت بوده و این نشان می‌دهد که این مردم هستند که برای سرنوشت خود تصمیم می‌گیرند.

نبویان گفت: مسئله اسلامیت نیز کاملا مشخص بوده و اینکه انقلاب ما انقلاب اسلامی است.

توافقنامه ژنو به استقلال و عزت ما تا حدودی ضربه زده است

وی با بیان اینکه توافقنامه ژنو تا حدودی به استقلال و عزت ما ضربه زده است گفت: ما در مجلس جلسات متعددی را با تیم مذاکره‌کننده داشته‌ایم، چند جلسه با عراقچی، 3 جلسه با ظریف و 3 جلسه با روانچی و 2 جلسه با افخم، همچنین حتما سخنرانی شب گذشته مقام معظم رهبری را شنیده‌اید که تاکید بر استقلال داشتند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بستر زمینه‌ساز این توافقنامه را در سفر اخیر رئیس‌جمهوری به نیویورک دانست و افزود: هدف از مذاکره برد _ برد بوده است، برای غرب و آمریکا برد به این معنی بود که یقین پیدا کنند که ما به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم و برای ما نیز برد به این معنی بوده که در مرحله نخست پرونده ما از شورای امنیت به آژانس برگشته و همچنین تحریم‌های بانکی و نفتی برداشته شود.

وی خاطرنشان کرد: بیشتری و بزرگترین تحریم‌ها به خاطر همین قطعنامه‌های شورای امنیت بوده که علیه ما صادر شده است، در واقع تحریم‌ها در 3 بخش تعریف می‌شود، تحریم‌هایی بین‌المللی که به واسطه همین قطعنامه‌های شورای امنیت بوده، تحریم‌های یک‌جانبه از سوی خود آمریکا و همچنین تحریم‌هایی از سوی اتحادیه اروپا که ظریف در مجلس گفت مشکل ما تحریم‌های شورای عالی امنیت بوده و تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا کاغذ پاره‌ای بیش نیست.

نماینده مردم تهران با تاکید بر اینکه بزرگترین منبع بودجه برای ما فروش نفت است، گفت:‌ درآمدهای دولت از 4 بخش فروش نفت و میعانات گازی، صادرات غیرنفتی، مالیات و اوراق مشارکت تامین می‌شود که بزرگترین منبع بودجه ما فروش نفت است. بدون مبالغه باید بگویم که از تیرماه 2 سال گذشته تا چند هفته قبل آمریکا اجازه نداده که کشور خارجی در اسکله ما بیاید و قطره نفت ما را بخرد و تاکنون نیز بین 650 تا 700 هزار بشکه نفت فروخته‌ایم اما بالاتر از تحریم نفتی تحریم بانکی است.

دیدگاه ها

ارسال کردن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی
این سئوال امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط نرم افزارها می باشد.
Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر فوق را تایپ نمایید.