امروز: سه شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلام رهبر

امام خامنه ای: مکتب سياسى امام داراى شاخص هايى است. شاخص اول: در مکتب سياسى امام، معنويت با سياست در هم تنيده است. شاخص دوم، اعتقاد راسخ و صادقانه به نقش مردم است؛ شاخص سوم، نگاه بين‏ المللى و جهانىِ اين مکتب است. شاخص مهم ديگر مکتب سياسى امام بزرگوار ما پاسدارى از ارزشهاست، که مظهر آن را امام بزرگوار در تبيين مسأله‏ ى ولايت ‏فقيه روشن کردند.آخرين نکته، مسئله عدالت اجتماعي است

پيامبر اکرم صل‌الله‌عليه‌وآله‌ فرمود: « در شب معراج از خداوند پرسيدم: اي پروردگار! ثمرات روزه چيست؟ فرمود: حکمت را به ارث مي‌گذارد و حکمت، معرفت را به دنبال دارد و معرفت،‌يقين را به دنبال دارد و هنگامي که بنده به يقين رسيد برايش اهميتي ندارد چگونه شب و روز خود را بگذراند؛ به سختي يا به آساني»
خانه

 عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی انتصاب افراد دروغگو، فتنه‌گر و قانون‌شکن را در مناصب دولتی غیرقانونی دانست و با اشاره به اظهارات جعفر توفیقی گفت که وی در جایگاهی نیست که برای نمایندگان تعیین تکلیف کند.

حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به سؤال 22 نماینده که قرار است از وزیر علوم پرسیده شود، گفت:‌ سؤال ما از فرجی دانا در این مورد است که وزیر علوم به تعهد خود عمل نکرده است چرا که وی تعهداتی داده بود که آرامش دانشگاه‌ها گرفته نشود و از افراد اهل تشنج و اغتشاش استفاده نکند.

وی با بیان اینکه فرجی‌دانا افراد فتنه‌گر را در وزارت علوم منصوب کرده است، گفت: در پیشانی این افراد فتنه‌گر، اغتشاش نوشته شده و وی معاونین و مشاورین خود را از افراد فتنه‌گر منصوب کرده است، در حالی که قول داده بود چنین کاری را انجام ندهد و در حال حاضر زیر تعهد خود زده است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس خاطرنشان کرد: اگر هم برخورد غیرصادقانه وزیر علوم قابل اغماض باشد اما نمایندگان نمی‌توانند از برهم خوردن آرامش دانشگاه‌ها صرف‌نظر کنند، چرا که انتصاب فتنه‌گران در وزارت علوم یعنی برهم زدن آرامش دانشگاه‌‌ها.

نبویان با اشاره به سوابق جعفر میلی منفرد اظهار داشت: معاون آموزشی وزیر علوم جزو سردمداران فتنه 78 و 88 در دانشگاه‌ها بوده و مشاور وزیر علوم نیز از فعالین فتنه 88 در دانشگاه‌ها بود، متأسفم که وزیر علوم پیام انتخابات 24 خرداد را درک نکرده است.

وی با بیان اینکه رأی مردم در انتخابات 24 خرداد رأی به یک جناح سیاسی نبود، تصریح کرد: همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در 24 خرداد، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز برگزار شد که در غالب شهرها، اعضای راه‌یافته به شورای شهر اصول‌گرایان هستند و این نشان می‌دهد که مردم در انتخاب خود جناحی نگاه نکردند و جناح‌ها برای مردم مهم نیستند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با تأکید بر اینکه پیام انتخابات 24 خرداد حل مشکلات اقتصادی جامعه بود، ادامه داد: رأی مردم به‌هیچ‌وجه جناحی نبود بلکه آنها به‌دنبال آرامش بودند اما با انتصاب مدیرانی که سوابق خوبی ندارند، کشور به ناآرامی و افراط کشیده می‌شود و این افراد کشور را از آرامش دور می‌کنند و مردم از رئیس‌جمهور و وزرا انتظار دارند افرادی را منصوب کنند که در جهت ایجاد ناآرامی حرکت نکنند.

نبویان در ادامه سخنان خود در انتقاد از سخنان مشاور وزیر علوم گفت: بهتر است آقای توفیقی برای نمایندگان مجلس تعیین تکلیف نکند چرا که چنین حقی ندارد و در جایگاهی نیست که بخواهد برای وکلای ملت تعیین تکلیف کند.

وی با بیان اینکه در کشور باید قانون اجرا شود و نصب افراد فتنه‌گر که در سال 88 به قانون احترام نگزارده‌اند، غیرقانونی است، اضافه کرد: انتصاب توفیقی و میلی‌منفرد در وزارت علوم قانونی نیست چرا که این دست افراد با رفتار خود در سال 88 اعلام کردند که میزان رأی ملت نیست و به قانون و رأی مردم احترام نگزاردند. در حالی که باید اگر اعتراضی نیز داشتند از مجرای قانونی دنبال می‌کردند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس انتصاب افراد دروغگو، فتنه‌گر و قانون‌شکن را غیرقانونی دانست و گفت: مجلس باید در مقابل این بی‌قانونی‌ها بایستد و از انتصاب این افراد که صراحتاً در سال 88 دروغ گفتند و نظام را متهم به تقلب کردند، جلوگیری کند.

نبویان با اشاره به سخنان توفیقی که انتصاب خودش را و میلی‌منفرد را خواست جامعه دانشگاهی عنوان کرده بود، گفت: این اظهارات آقای توفیقی گروه‌های فشار را در دانشگاه‌ها تحریک می‌کند تا علیه مجلس حرف بزنند، این سخنان نوعی نشان دادن چراغ سبز به گروه‌های فشار و اغتشاش‌گر در دانشگاه‌هاست.

دیدگاه ها

ارسال کردن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی
این سئوال امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط نرم افزارها می باشد.
Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر فوق را تایپ نمایید.