امروز: سه شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلام رهبر

مقام معظم رهبری(مدظله العالی): يكي از خطرهاي جدائي دين از سياست همين است كه وقتي سياست از دين جدا شد، از اخلاق جدا خواهد شد، از معنويت جدا خواهد شد.

از امام حسن عليه‌السلام سئوال شد: کرم چيست؟ فرمود:«بخشش پيش از خواهش و اطعام در قحطي.»
خانه

نماینده مردم تهران در مجلس، نوع سخنان و ادبیات رئیس جمهور را اصلی‌ترین دلیل رای نیاوردن وزیر پیشنهادی ورزش
و جوانان در جلسه علنی امروز مجلس دانست.

حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاریتسنیم، درباره علت رای نیاوردن نصرالله سجادی در جلسه امروز مجلس گفت: قبل از آغاز جلسه مجلس احتمال رای آوردن سجادی زیاد بود البته نه به این معنا که رای بالایی بیاورد اما حداقل رای را می‌آورد ولی چند دلیل باعث شد که رای نیاورد.

وی تصریح کرد: مهمترین و بیشترین عامل رای نیاوردن سجادی برخورد و نوع سخنرانی رئیس جمهور بود که اصلا درست نبود.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: رئیس جمهور از برخی وزرای پیشنهادی که مجلس به علت برخی از موارد از جمله فتنه و موارد اقتصادی آنها را رد کرده بود، از آنها دفاع کرد و اسم آنها را در مجلس آورد.

نبویان افزود: نکته دوم نوع سخن گفتن رئیس جمهور بود؛ وی گفت که مجلس حق دارد وزرا را رد کند اما نباید کاری کند که دشمن شاد شود و این حرف یعنی برخوردهای مجلس به گونه‌ای است که دشمنان شاد می‌شوند.

وی اظهار داشت: خود آقای رئیس جمهور باید در معرفی افراد حواس خود را بیشتر جمع کند و افرادی که مشکل دارند و دارای ملاک‌هایی که مجلس بر روی آنها حساس است، نیستند را معرفی نکند یعنی افراد را معرفی نکند که دارای مسائلی هستند که مجلس بر روی آن ملاک‌ها حساس است.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطر نشان کرد: بعد از اینکه مجلس به میلی‌منفرد به دلیل حضور و نقش داشتن در فتنه رای نداد، رئیس جمهور توفیقی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد که او نیز در فتنه نقش داشت.

نبویان، حساسیت مجلس را اصل نظام و بحث فتنه دانست و گفت: فتنه به اصلاح‌طلبی و اصولگرایی مربوط نیست بلکه با اصل نظام طرف بود و ما نمی‌گوییم که اصلاح‌طلبان نباشند چرا که اگر اصلاح‌طلبانی معرفی شوند که باعث رشد کشور شوند، مجلس با آنها هیچ مشکلی ندارد.

وی ادامه داد: ما از رئیس جمهور تقاضا می‌کنیم فردی را معرفی نکند که دارای حاشیه باشد و بخواهد مسئله‌سازی کند چرا که افرادی که برای خدمت به نظام آماده هستند، زیادند و اصلا بحث جناحی برای مجلس مطرح نیست فقط مجلس روی فتنه حساس بود اما متاسفانه رئیس جمهور افرادی را معرفی می‌کند که نمی‌دانم تصمیم خودش است و یا افراد دیگری، معرفی می‌کنند که این افراد حاشیه‌دار هستند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اقدامات وزیر علوم گفت: می‌بینیم که فرجی‌دانا نیز از دو فردی که کاملا در فتنه دخیل بوده و دروغ‌هایی به نظام بستند و حتی دستگیر هم شدند، استفاده کرده است؛ این مسائل ایجاد مسئله کردن و ایجاد حاشیه است و درو اقع این انتصابات، با کنایه به مجلس می‌گوید افرادی را که تو رد کردی من با لجاجت تمام آنها را به کار می‌گیرم. این لجبازی‌ها اصلا خوب نیست و ضربه‌زدن به اصل نظام است چون این افراد در فتنه دخالت داشته‌اند.

دیدگاه ها

ارسال کردن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی
این سئوال امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط نرم افزارها می باشد.
Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر فوق را تایپ نمایید.