امروز: سه شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلام رهبر

امام خامنه ای: مکتب سياسى امام داراى شاخص هايى است. شاخص اول: در مکتب سياسى امام، معنويت با سياست در هم تنيده است. شاخص دوم، اعتقاد راسخ و صادقانه به نقش مردم است؛ شاخص سوم، نگاه بين‏ المللى و جهانىِ اين مکتب است. شاخص مهم ديگر مکتب سياسى امام بزرگوار ما پاسدارى از ارزشهاست، که مظهر آن را امام بزرگوار در تبيين مسأله‏ ى ولايت ‏فقيه روشن کردند.آخرين نکته، مسئله عدالت اجتماعي است

امام صادق عليه‌السلام فرمود: «عاقل‌ترين مردم خوش خُلق‌ترين آنهاست.»
خانه

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران در سال ۵۷ جهان بینی جدیدی به دنیا عرضه کرد و این جهان بینی جریان ۴۰۰ ساله غرب را به چالش کشید..

به گزارش خبرگزرای تسنیم از مشهد مقدس، حجت الاسلام سید محمود نبویان عصر امروز در سالن آمفی تئاتر دانشکده علوم اداری و اقتصادی دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: جهان‌بینی اسلام کل مدرنیته را در تمام وجوهش به چالش کشیده است
و انقلاب اسلامی با عرضه این جهان‌بینی جریان 400 ساله مدرنیته را به چالش اساسی کشیده است.

نبویان تصریح کرد: بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی امریکا به شاه مخلوع ایران پناه داد، در گام بعدی تمام دارایی‌های ما را بلوکه کرد، سپس گروه‌های معاند را در کشور فعال کرد و سرانجام که کودتاهایی که ترتیب داده بود به نتیجه نرسید جنگی هشت ساله را به ایران تحمیل کرد.

وی با طرح این سئوال که جرم ملت ایران چیست خاطرنشان کرد: در جنگ هشت ساله امریکا به طور مستقیم با ما وارد جنگ شد و پس از آن انواع فتنه‌ها را در کشورمان راه انداخته است، جریان فوق هنوز به اتمام نرسیده است و آمریکا اعلام کرده است که به نیروهای منافق مبلغی حدود یک میلیون دلار کمک می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که بودجه سال 91 تا 49 درصد وابسته به نفت بود افزود: از تیر ماه سال گذشته تاکنون امریکا نگذاشته است حتی یک کشتی خارجی در اسکله‌های ما مستقر شود و یک قطره نفت را از ما خریداری کند.

نبویان با تأکید بر این که جز چند بانک تمامی بانک‌های جهانی ایران را تحریم کرده‌اند گفت: اصلاً بحث دولت نیست، تحریم‌های آنها ملت ایران را نشانه گرفته است چنانکه آنها پیشتر اعلام کرده بودند که باید ریشه این ملت خشکیده شود.

وی با اشاره به هدف اصلی استکبار جهانی عنوان کرد: تکنولوژی‌های جدید دنیا انحصاری آنهاست و ایران و دیگر کشورها حق ندارند به آنها دستیابی داشته باشند، در واقع هیچ یک از بشریت حق رشد علمی ندارد و این درست در حالی است که جوانان ما این انحصارها را از بین برده‌اند و حال باید تحریم شوند.

نبویان اشاره به اندیشه و جهان‌بینی مدرن خاطرنشان کرد: اندیشه مدرن یعنی سکولار و سکولاریزم اندیشه‌ای است که در آن خدا، دین، مذهب و امام معصوم جایی ندارد.

وی با تأکید بر پیشرفت‌های دانشجویان ایرانی در حوزه‌های مختلف علمی تصریح کرد: اوایل انقلاب با اینکه جمعیت کشور 35 میلیون نفر بود ما تنها 170 هزار نفر دانشجو داشتیم و در حال حاضر با وجود جمعیت 70 میلوینی 4 میلیون و 400 هزار دانشجو در کشور داریم که این خود نشاندهنده رشد علمی کشور بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش کلیدی ایران در منطقه گفت: باید به این مطلب ایمان آوریم که خداوند متعال از تمام قدرت‌های عالم قویتر است و مقام معظم رهبری به این مطلب ایمان دارند.

دیدگاه ها

ارسال کردن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی
این سئوال امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط نرم افزارها می باشد.
Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر فوق را تایپ نمایید.