امروز: سه شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلام رهبر

عزت و قدرت در سايه‏ ي تقوا و تمسك به قرآن و نترسيدن از غير خدا ممكن است.

امام صادق عليه‌السلام فرمود: «عاقل‌ترين مردم خوش خُلق‌ترين آنهاست.»
خانه

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه کسانی که به دنبال برکناری رئیس‌ دانشگاه آزاد هستند، کارآمدی و شایسته سالاری برایشان مهم نیست، گفت: افراطیون به دنبال تسخیر دانشگاه آزاد برای تامین اهداف سیاسی هستند.

به گزارش جهان، حجت‌الاسلام سید محمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر عزل رئیس‌ دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: کسانی که به دنبال برکناری رئیس‌ دانشگاه آزاد هستند، کارآمدی و شایسته سالاری برایشان مهم نیست و تنها منافع حزبی و سیاسی خود را دنبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه افراطیون می‌خواهند با تسخیر دانشگاه آزاد، فعالیت‌های سیاسی‌ خود را سامان بدهند، افزود: در دوران دوم خرداد و ایام فتنه ۸۸ نیز دانشگاه آزاد را ابرازی برای رسیدن به منافع سیاسی خود کرده بودند و در حقیقت هیچ برنامه‌ای برای رشد علمی در دانشگاه آزاد نداشتند.

نبویان با بیان اینکه شواهدی در دست است که نشان می‌دهد فتنه گران از اموال و پول دانشگاه آزاد که با شهریه دانشجویان تامین شده به فتنه و سران فتنه کمک می‌کردند، اظهار داشت: برخی رفتارهای که امروز در دانشگاه‌ها و وزارت علوم شاهد هستیم به نوعی تداوم فعالیت‌های هشت ساله دولت اصلاحات است؛ بر همین اساس نیروهای حزب‌‌اللهی و انقلابی و کارآمد را در دانشگاه‌ها برکنار کرده و افراد سیاسی کار را جایگزین می‌کنند.

رئیس کمیته اسلامی کردن دانشگاه‌ها در مجلس گفت: مجلس وقتی به میلی منفرد رای اعتماد نداد، آقای روحانی نباید فردی بدتر از میلی منفرد را سرپرست وزارت علوم می‌کرد، افراطیون با امید به فعالیت‌های که آقای توفیقی انجام می‌دهد برای سیاسی کاری در فضای علمی دانشگاه برنامه ریزی کرده‌اند در حالی دانشگاه محیطی علمی است.

نبویان با تاکید بر اینکه توفیقی اندیشه‌های سکولار دارد، گفت: باید از آقای توفقی سؤال کرد که بر اساس چه اصلی رئیس‌ دانشگاه علامه و رئیس دانشگاه اصفهان را برکنار کرده است؟ آیا این آقایان کارآمد نبوده‌اند؟

وی با اشاره به رای اعتماد مجلس به تمام اعضای اقتصادی کابینه روحانی، تصریح کرد: مجلس بر اساس رای مردم به تمام وزرای اقتصادی روحانی رای داد و آقای روحانی نیز باید بر اساس رای مردم عمل کرده و مانع ورود افراطیون به عرصه‌های اجرای شوند چرا که افراطیون به دنبال منافع سیاسی خود هستند و نه مشکلات اقتصادی مردم.

عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه مردم مسئولان را نظاره می‌کنند و دولت باید به شعار اعتدال وفادار بماند، تاکید کرد: اکنون که رتبه علمی ایران در مراکز علمی ۱۷ است انتظار می‌رود شرابط آرام برای دانشجویان و دانشگاهیان فراهم شود تا این رتبه حفظ شود؛ هیاهو و حواشی سیاسی برای دانشگاه مشکل آفرین بوده و مانع رشد علمی آن می‌شود.

نبویان در پایان با بیان اینکه توفیقی فکر علمی برای دانشگاه‌ ندارد، گفت: آقای توفیقی به فکر اهداف و منافع سیاسی‌اش است.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه رای مردم به روحانی رای سیاسی نبوده است، گفت: رای مردم رای به حل مشکلات اقتصادی بود نه رای سیاسی، بنابر این مردم به اصلاح‌طلبان رای نداده‌اند و شاهد بحث من این است چطور مردم در یک روز در شوراها به اصولگرایان و در انتخابات ریاست‌جمهوری به روحانی رای داده‌اند؟ اگر معیار اصلاح‌طلبی بود می‌بایست در شوراهای سراسر کشور اصلاح‌طلبان رای می‌آوردند.

 
 

دیدگاه ها

ارسال کردن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی
این سئوال امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط نرم افزارها می باشد.
Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر فوق را تایپ نمایید.