امروز: سه شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلام رهبر

مقام معظم رهبری(مدظله العالی): يكي از خطرهاي جدائي دين از سياست همين است كه وقتي سياست از دين جدا شد، از اخلاق جدا خواهد شد، از معنويت جدا خواهد شد.

امام محمد باقر عليه‌السلام : «سخن نيک را از هر کسي، هر چند به آن عمل نکند فرا گيريد.»
خانه

الحمد لله ربّ العالمین، و الصلاۀ و السلام علی سیدنا و مولانا أبی القاسم المصطفی محمّد صلی الله علیه و آله و علی آله الطیبین الطاهرین.

ولا تهنوا و لا تحزنوا و أنتم الأعلون إن کنتم مومنین. (آل عمران/139)

خدای متعال را بر این منتی که بر بنده نهاده است، شکر گذارم و از مردم بسیار شریف تهران، ري، شميرانات و اسلامشهر به ویژه دانشگاهیان و حوزویان عزیز که اینجانب را به نمایندگی برگزیده اند، قدردانی می کنم.

سال جدید را خدمت ملت با عظمت ایران اسلامی و رهبر عظیم الشأن ما و شما نمایندگان محترم تبریک می گویم، امید است که در این سال با عنایات خدای متعال، شاهد پیروزی های روزافزون مردم عزیز بوده و با تلاش مسئولین و مردم بزرگ ایران اسلامی، شاهد خلق حماسه سیاسی و اقتصادی باشیم.

در ایامی هستیم که مصادف با شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها است، او که محور همه مردان معصوم اصحاب کساء بوده و مخاطب این قول خدای متعال است که: «إنّما یُرید الله لیُذهب عنکم الرّجس أهل البیت و یطهّرکم تطهیرا». (احزاب/33). او معصومی است که در خانه کوچک خود، انسان های بسیار بزرگ و فرا تاریخ را به عالم بشریت تحویل داده است.

بدیهی است وجود انوار پاک معصومین علیهم السلام چشمه های جاری هستند که چون عِدل قرآن کریم –بنابر حدیث ثقلین- بوده، مانند قرآن کریم، منشأ هدایت برای تمام انسانها در تمام زمانها تا قیامت می باشند.

اگرچه حضرت مریم سلام الله علیها به تصریح قرآن کریم برترین زن زمان خود بوده است: «و إذ قالت الملائکۀ یا مریم إنّ الله إصطفیکِ و طهّرکِ و اصطفیکِ علی نسآء العالمین» (آل عمران/42) اما زهرای اطهر سلام الله علیها برترین زن از ابتدای عالم تا انتهای آن به تصریح وجود مقدس پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله در حدیثی است که مورد قبول و نقل بزرگان فریقین می باشد. حضرت رسول صلی الله علیه و آله می فرماید: « و أمّا إبنتی فاطمۀ فإنّها سیّدۀ نساء العالمین من الاوّلین و الآخرین» (جوینی، فرائد السمطین، بیروت، طبع محمودی، ج2،ص34-35؛ صدوق، أمالی، مجلس بیست و چهارم).

توجه به ابعاد بسیار گوناگون شخصیتی زهرای مرضیه سلام الله علیها و عمل به آنها می تواند حل کننده بسیاری از مشکلات جوامع امروز بشر باشد، برخورد با پدر و مادر و دیگر اعضای خانواده، شیوه همسرداری، تربیت فرزندان، کار در خانه، اکتفا به حداقل مسائل اقتصادی در خانواده، عبادت خداوند، به فکر مردم و حل مشکلات آنها بودن، ایثار در راه خداوند، دینداری و مبارزات سیاسی ایشان از مواردی است که امروزه می تواند به عنوان سبک زندگی اسلامی، الگو برای جامعه ما قرار گیرد. اما مهمترین ویژگی آن حضرت دفاع از دین اسلام و نیز دفاع از ولایت و حاکمیت شخص نصب شده از سوی خداوند است، تا جایی که در این مسیر، خانه او محل متحصنین بوده و حضرتش در خطبه فدکیه خود جامعه را به مبارزه مسلحانه علیه ظلم دعوت می کند: «إیهاً بنی قیلة، أ اُهضَمُ تراثُ أبی و أنتم بمرأیً منّی و مسمعٍ و مُنتدیً و مجمعٍ؟ تلبسکم الدعوةُ و تشملکم الخُبرةُ و أنتم ذوو العدد و العُدّة و الاداۀ و القوّۀ و عندکم السلاح و الجُنّۀ، توافیکم الدعوۀ فلا تجیبون و تأتیکم الصَّرخۀ فلا تغیثون ... ألا قد أری أن قد اخلدتم إلی الخفض و أبعدتم من هو أحقّ بالبسط و القبض».

انقلاب اسلامی ایران نیز با درس گرفتن از معصومین علیهم السلام همین دو پیام بسیار عمده را به جهانیان عرضه کرده است، یعنی از یک سو جهان بینی اسلامیرا به دنیا ارائه کرده است و از سوی دیگر، نوع نظام سیاسی جدید یعنی ولایت فقیه را. این دو پیام، تمام تلاشهای چند صد ساله دنیای مدرن بعد از عصر رنسانس تا امروز را در ارائه یک جهان بینی سکولار و نیز ارائه یک نظام سیاسی خاص به دنیا در تمام عرصه هایش دچار چالش جدی نموده است، و از این روست که دشمنان اسلام یعنی سران دنیای مدرن-که همان سران کفر می باشند- از ابتدای انقلاب در مقام از بین بردن این دو خصیصه اصلی انقلاب بر آمده اند. پناه دادن به شاه ملعون، بلوکه کردن دارائیهای ملت بزرگ ایران در بانکهای خارجی، تحریک قومیتهای مختلف علیه نظام اسلامی ایران–مانند گروه های کومله و دموکرات در کردستان، خلق ترکمن در گلستان و خلق عرب در خوزستان-، طراحی کودتاهای مختلف از جمله کودتای نوژه، به راه انداختن جنگ تحمیلی علیه ملت بزرگ ایران با پشتیبانی آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی و عربی، شانزده هزاران ترور مختلف مردم و مسئولین مانند ترور هفتاد و تن از سران نظام اسلامی و ترور رئیس جمهور و نخست وزیر، ایجاد فتنه های مختلف از جمله دو فتنه بزرگ سالهای 78 و نیز 88 که با همکاری برخی از سران اصلاح طلب کشور انجام شده است و بالاخره تحریم های سنگین و گوناگون ملت بزرگ مسلمان ایران، به سبب آن است که ایران اسلامی توانست اولا: جهان بینی جدیدی –یعنی جهان بینی اسلامی را -به دنیا عرضه کند، که این جهان بینی در تمام ابعادش، جهان بینی مدرن را دچار چالش جدی کرده و مدعی آن است که معرفت های نظری و عملی بشر باید دگرگون گردد، به عبارت دیگر، جهان بینی اسلامی مدعی آن است که اقتصاد، مدیریت، جامعه شناسی، علوم سیاسی، روان شناسی و سایر علوم بشر که براساس جهان بینی مدرن و سکولار و عقلانیت نادرست شکل گرفته است، ناقص و باطل می باشند؛ و ثانیا: نظام سیاسی لیرال دموکراسی موجود که خود را پایان تاریخ می پندارد، نظامی است باطل و تنها نظام قابل دفاع عقلانی نظام سیاسی ولایت فقیه است.

بسیار خامی و سادگی است بپنداریم که این همه دشمنی های گسترده دنیای کفر علیه انقلاب اسلامی و ملت بزرگ  از اول انقلاب تاکنون به خاطر دستاورد هسته ای است که این ملت بزرگ آن را بدست آورده است، زیرا از یک سو، تاریخ دستیابی به دانش هسته ای از سوی این ملت در حدود یک دهه است، در حالیکه دشمنان این ملت بزرگ از ابتدای انقلاب اسلامی ایران دشمنی های گوناگون را علیه این نظام طراحی کرده و به ویژه تحریم ها و کودتاها و جنگ را به این ملت تحمیل کرده اند، و از سوی دیگر، برخی از کشورهای همسایه ما دارای این فناوری و حتی سلاح هسته ای هستند اما دشمنان ملت ما مخالفتی با آنها ندارند.

بنابراین، ملت بزرگ ایران اسلامی به خوبی دریافته است که هدف اصلی دشمنان ما از این همه تحریم های گسترده مساله هسته ای نیست بلکه ریشه دشمنی های آنها علیه ملت بزرگ ایران در دو پیام اصلی است که با انقلاب اسلامی ایران، به دنیا عرضه شده است. خدای متعال نیز در قرآن کریم بر این حقیقت مهم تاکید می کند که دشمنی سران کفر با شما بخاطر اسلام است و سعیشان آن است که شما را وادار کنند  تا دست از اسلام بردارید: « و لایزالون یقاتلونکم حتی یردّوکم عن دینکم إن استطاعوا» (بقره/217)، نیز در مورد دیگر می فرماید: «و لن ترضی عنک الیهود و لا النصاری حتی تتّبع ملّتهم قل إنّ هدی الله هو الهدی» (بقره/120).

ملت بزرگ ایران اسلامی نیز با درک دقیق و درست خود و استقامت و پایداری در پیروی از ارزشهای اسلامی و رهبری های ولیّ فقیه توانست از مشکلات مختلف عبور کرده و به پیروزی های بزرگی دست یابد، پیشرفت های مختلف علمی در زمینه های گوناگون هوا فضا، فناوری نانو، سلولهای بنیادی، ابعاد مختلف پزشکی، صنعت سدسازی، دستیابی به چرخه کامل هسته ای و غنی سازی با مقدار بیست درصد، ایجاد نیروگاه تولید برق اتمی، خودکفایی در تولید برق و صادر کردن آن، تولید موشک های مختلف نظامی، هواپیماهای پیچیده مختلف، قایقهای پرنده، هواپیماهای بدون سرنشین، تاثیر پذیرفتن ملت های مظلوم مختلف از انقلاب اسلامی ایران، پدیدآمدن هسته های مقاومت علیه ظلم در سراسر دنیا مانند گروه حزب الله و حماس، گوشه کوچکی از پیروزی های ملت بزرگ ایران است که با امداد الهی نصیب آنها شده است.

بنابراین، باید بر این مهم تاکید فراوان نمود که ریشه دشمنی های دنیای کفر علیه ملت بزرگ مسلمان ایران، دشمنی با مکتب حیات بخش اسلام و نظام سیاسی خاص ولایت فقیه است که این ملت، با انقلاب خود به دنیا عرضه کرده است، و بدین جهت است که دنیای کفر و به اصطلاح مدرن از تمام ابزارهای خود از جمله ابزارهای شنیداری و دیداری به مقابله با اسلام و ارزش هاي اسلامي برخاسته است. و به تعبیر زیبای رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی نوروزی سال 91 در حرم رضوی که فرموده اند: دشمنان ما از ایران هسته ای نمی ترسند بلکه از ایران اسلامی می ترسند.

مسئولین باید مانند این ملت بزرگ بدانند که راه پیروزی صرفا در اجرای ارزشهای اسلامی
و پایداری بر آنها و پیروی از رهبرمعظم انقلاب اسلامی است، همان دوامری که تا به امروز توانست ما را از مشکلات مختلف  عبور دهد.  و تا مادامي كه بر ارزش هاي اسلامي پايدار باشيم پيروزيم چنان كه خداوند متعال فرموده است: « و لا تهنوا و لا تحزنوا و انتم الأعلون ان كنتم مومنين». دشمنان ملت بزرگ مسلمان ايران اگرچه ممكن است اين ملت را دچار زحمت كنند اما پيروزي و عزت از آن خدا و مومنين است به خداست. از این رو، در سال حماسه سیاسی و اقتصادی در انتخابات ریاست جمهوری که در پیش رو داریم، از یک سو، باید اشخاصی کاندیدای این پست شوند که معتقد به کارآمدی اسلام عزیز در این عصر بوده و نیز در عمل معتقد به ولایت مطلقه فقیه باشند، و از سوی دیگر، ملت بزرگ ایران به دنبال انتخاب اصلح –تعبیری که رهبر عزیز انقلاب اسلامی در سخنرانی امسال در حرم رضوی بر آن تاکید کرده اند- باشند یعنی کسی که مهمترین دغدغه اش اجرای دستورات خدای متعال و پایداری بر ارزشهای اسلامی، خدمت به مردم عزیز و رفع مشکلات آنها مانند بیکاری و گرانی های سرسام آور، حفظ عزت ملت بزرگ ایران در مقابل دشمنان و تبعیت از مقام معظم رهبری باشد، و به عبارت دیگر، کسی که اخلاص نسبت به خدای متعال، صداقت در برخورد با مردم عزیز و تبعیت محض از مقام معظم رهبری داشته باشد. به امید پیروزی ملت بزرگ مسلمان ايران بر دشمنانش به ویژه آمریکا و اسرائیل و سلامتی مقام معظم رهبری  دام عزه العالی.  والسلام علیکم و رحمه الله .

دیدگاه ها

ارسال کردن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی
این سئوال امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط نرم افزارها می باشد.
Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر فوق را تایپ نمایید.