امروز: سه شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلام رهبر

عزت و قدرت در سايه‏ ي تقوا و تمسك به قرآن و نترسيدن از غير خدا ممكن است.

رَبَّنا ظَلَمْنا أنفُسَنا وَ إن لَمْ تَغْفِرْ لَنا وَ تَرْحَمْنا لَنَکونَنَّ مِنَ الخاسِرين. پروردگارا! ما به خويشتن ستم کرديم و اگر ما را نبخشي و بر ما رحم نکني از زيان‌کاران خواهيم بود. اعراف : 23
خانه

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: شعار انتخاباتی  بنده اسلامی کردن دانشگاه ها بود و به همین قصد هم وارد مجلس شدم اما اسلامی شدن دانشگاه ها باید با اسلامی کردن متون و ورود نرم افزار علوم اسلامی به دانشگاه‌ها و آشنایی اساتید با اسلام آغاز شود.

 
حجت الاسلام محمود نبویان عضو شورای مرکزی جبهه پایداری و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جلسه پرسش و پاسخ خود در خبرگزاری "تسنیم" در پاسخ به سوال خبرنگار توضیحاتی در رابطه با اسلامی کردن دانشگاه‌ها بیان کرد
محورهای اظهارات نماینده مردم تهران در مجلس بدین شرح است:
شعار انتخاباتی  بنده اسلامی کردن دانشگاه ها بود و به همین قصد هم وارد مجلس شدم اما اسلامی شدن دانشگاه ها باید با اسلامی کردن متون و ورود نرم افزار علوم اسلامی به دانشگاه‌ها و آشنایی اساتید با اسلام آغاز شود.
ما باید یک باز آموزی دینی برای اساتید داشته باشیم چون دانشکاه برای نطام است برای دین است و باید دانشگاه نیروی متعهد به دین و نظام تربیت کند.
باید به لحاظ معارف دینی روی دانشجو کار شود و این سطح از معارف که در دانشگاه درس می دهیم کافی نیست.
ظواهر و قراین باید در دانشگاه عوض شود ظواهری که در دانشگاه است اسلامی نیست ومضکه به ایمان نیست اختلال مضکه ایمان نیست اگر مضکه به شیطان نباشد قوانین هم باید عوض شود و باید در میان اساتید هدف اسلام هدف نظام هدف وجود چیفمبر تحقق جامعه اسلامی بود در میان این موارد باید دید چه کار هایی انجام شده است و من در پنج ماه هیچ مصاحبه ای نداشتم و این اولین باری است که مصاحبه می کنم راجع به این مسئله ها.
اولین بار است که در نظام در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس کمیته ای تشکیل شده است بنام علوم انسانی و اسلامی شدن دانشگاه که این اولین قدم است و اولین گام در تحقق این نکته دوستان را اشنا بکنیم با کار هایی که فعلا در نظام انجام می شود در جهت اسلامی شدن دانشگاه ها مثل شورای انقلاب فرهنگی که کمیته ای دارد بنام اسلامی شدن مراکز اموزشی و اموزش و پرورش و هم دانشگاه و هم وزارت علوم و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری موسسه اموزشی پزوهشی امام که زیر مجموعه حاج اقا مصباح است و بسیج اساتید و بسیج دانشجویی.
ما سعی کردیم اولین گام را برداریم که دوستان در جلسات مختلف اشنا بشوند با کار هایی که در حال انجام است ما در این مرحله اندکی پیش رفتیم و تا 5-6 ماه دیگه برای نوشتن قانون پیش می رویم و در کمیسیون مصوب بشود و در صحن مجلس بیاید منتها توجه باید کرد بعضی از اهداف در اسلامی کردن دانشگاه بلند مدت است و بعضی کوتاه مدت و بعضی مال مدت و توجه داشته باشید اسلامی کردن متون کاری 50 ساله است و خمره رنگ رزی نیست و نخبگان حوزه و دانشگاه و مرکزی را تاسیس کننند با بودجه دولت و فقط به فکر تولید نرم افزار علوم اسلامی باشند به مطالعه عمیق باید صورت گیرد (اهداف بلند مدت) در اساتید هم کارهایی در حال انجام است نهاد نمایندگی رهبری هم اموزش هایی گذاشته است طرح ضیافت اندیشه که باید تقویت بشود و در مسئله دانشجویی هم طرح هایی در حال اندیشه است بنام طرح ولایت که منتها باید برای کل دانشجویان به این سمت و سو برویم این هم در قانون باید بیاوریم و در ظواهر هم کارهایی انجام می‌شود.
 یکی از کارهایی که انجام می دهیم این است که در نظام جمهوری اسلامی دختر که مذهبی است الزام دارد تا در کنار فرد نامحرم در دانشگاه بشیند اگه نخواهد کجا باید درس بخاوند و ما باید برویم به سمت دانشگاه های تک جنسیتی دانشجویان را ازاد بگذاریم و هر کس انتخاب کند که مختلط برود یا تک جنسیتی و خیلی لز دختران و سران ما دنبال چنین دانشگاههایی هستند برای اینکه این الودگی های که موجود است دامن گیر انان نشود و این کار در 8 استان در حال انجام است و مصوب شده است و وزارت علوم موظف شده است ان را تاسیس و گیکیری کند و راجع به این مسئله همین طور پیگیری کنید تا ما بیشتر دغدغه داشته باشیم.
در باب مسئله تحقیق و تفحص راجع به دانشگاه ازاد و در کمیسیون اصل این درخواست رفته بود و بعد دانشگاه جوابی داد و در کمیسیون با اکثریت ارا نه به اتفاق مصوب شد که در دستور هیات رییسه قرار بگیرد و در صحن مطرح بشود و رای گیری شود..

دیدگاه ها

من هم موافق اسلامی شدن توسط کاربر مهمان

ارسال کردن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی
این سئوال امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط نرم افزارها می باشد.
Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر فوق را تایپ نمایید.