امروز: سه شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلام رهبر

عزت و قدرت در سايه‏ ي تقوا و تمسك به قرآن و نترسيدن از غير خدا ممكن است.

پيامبر اکرم صل‌الله‌عليه‌وآله‌ فرمود: « در شب معراج از خداوند پرسيدم: اي پروردگار! ثمرات روزه چيست؟ فرمود: حکمت را به ارث مي‌گذارد و حکمت، معرفت را به دنبال دارد و معرفت،‌يقين را به دنبال دارد و هنگامي که بنده به يقين رسيد برايش اهميتي ندارد چگونه شب و روز خود را بگذراند؛ به سختي يا به آساني»
خانه

دکتر نبویان که در جمع دانشجویان طرح ولایت (آموزش مبانی اندیشه اسلامی) در دانشگاه فردوسی مشهد در تاریخ 91/5/4 حاضر شده بود نسبت به انواع توطئه های آمریکا و اسراییل و دیگر سران کفر علیه جمهوری اسلامی گفت: ریشه همه این دشمنی ها از اول انقلاب تا الآن؛ دشمنی با اسلام است.

اگر از ابتدای سران کفر گوه های معاند مانند کومله و دموکرات را مسلح و تحریک کردند،کودتا های مختلف مانند کودتای نوژه را طراحی کردند. جنگ هشت ساله علیه ما را با دخالت مستقیم و غیر مستقیم خود به راه انداختند، ترور های مردم و مسئولین را -مانند شهدای هفتم تیر- انجام داده اند. فتنه های گوناگون مانند تیرماه 78 و به ویژه فتنه بزرگ 88 را علیه مردم اجرا کردند و اخیرا نیز تجریم همه جانبه اقتصادی علیه مردم عزیز ایران اسلامی را طراحی و عملی کردند. همه این ها به خاطر مخالفت با اسلام است، چون اسلام است که ملت بزرگ اسلام را در مقابل همه آن دشمنی ها پیروز کرده، اسلام است که انقلاب ها و بیداری های گسترده را در کشور یمن، بحرین و... به راه انداخته است و مهم تر از همه، اسلام است که جهان بینی دنیای مدرن را در تمام ابعادش به چالش کشیده است.

قرآن کریم نیز بر این امر تاکید می کند و می فرماید که همه دشمنی های سران دنیای کفر و مدرن با ملت ما به خاطر اسلام است و این دشمنی ها همیشه ادامه خواهد داشت: «لا یزالون یقاتلونکم حتی یردوکم عن دینک ان استطاعوا و یا می فرماید: لن ترضی عنک الیهود و لا النصاری حتی تبتع ملتهم.

از این رو ما نیز باید توجه کنیم که مبادا ارزش های اسلامی در جامعه ما کمرنگ شود، متاسفانه امروز عصر - حدود ساعت یک و نیم بعد از ظهر- به مشهد می آمدم مانند روزهای عادی مهمان دارارن به تقسیم نهار میان مسافران پرداختند، وقتی که اعتزاض کردم توجیه آن ها این بود که به ما دستور داده اند که این کار را انجام دهیم. بعد از پرواز با معاون وزارت راه تماس گرفتم و او متاسفانه سعی می کرد که اسن کار را توجیه کند. در جواب گفتم اگر کسی مریض یا مسافر باشد اولا: اگر چه او می تواند روزه نگیرد اما به علت حرمت ماه مبارک رمضان حق ندارد در ملأ عام و میان افراد دیگر تظاهر به روزه خواری کند. و ثانیا: قبح و زشتی کار در این است ما خودمان به عنوان مسئول میان مردم نهار تقسیم کنیم و دیگران را به روزه خواری عمومی و دسته جمعی تشویق کنیم. این که توجیه کنیم چون پزشکی می گوید خوب است در هواپیما چیزی خورده شود کافی است که ما حکم خدا را زیر پا بگذاریم و با این توجیه در سفر کمتر از یک ساعت و نیم در مسیر داخلی به مخالفت صریح با حکم خدا بپردازیم. به ویژه این که ما خودمان به عنوان مسئولین این مملکت، دیگران را به روزه خواری دعوت کنیم.  از وزارت راه می خواهم که برای احیای احکام الهی دستور توقیف این عملی که حرمت آن واضح است را بدهند.

دیدگاه ها

Artilces like this are an توسط کاربر مهمان
موافقم توسط کاربر مهمان

ارسال کردن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی
این سئوال امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط نرم افزارها می باشد.
Image CAPTCHA
حروف نمایش داده شده در تصویر فوق را تایپ نمایید.